Novinky

Ručně stáčené svíčky ze včelího vosku nově v nabídce

Do nabídky rodinného e-shopu jsme nyní zařadili stáčené svíčky z voskových mezistěn. Mezistěna je výrobek z čistého včelího vosku, který nejčastěji slouží jako stavební základna do včelího úlu, na které si včely vybudu své voskové dílo, jež pak zanášejí medem a pylem. Kromě tohoto účely jsou mezistěny skvělým materiálem na výrobu voskových svíček nebo-li voskovic.

Na výběr mají zájemci hned ze dvou možností:

1) kuželová stáčení svíčka ze včelího vosku
2) válcová svíčka ze včelího vosku

Svíčky se přitom liší zejména tvarem zpracování. Obsah vosku je v obou případech stejný. Kuželová stáčená svíčka ze včelího vosku vydrží pro svůj tvar hořet až 12 hodin. Výhodou tohoto tvaru je, že umožňuje, aby vosk rovnoměrněji odhoříval a proto déle vydrží. Válcová svíčka se svým klasičtějším tvarem vydrží hořet až 8 hodin. Případný zbylí včelí vosk je možné opětovně použít.  

Všechny svíčky z naší rodinné manufaktury jsou ručně vyráběné z kvalitního včelího vosku. Jejich nezaměnitelná vůně, kterou oplývají jak nezapálené tak hořící svíčky, uvolní nejednu napjatou mysl a umožní mnohým zavzpomínat na mládí. 

Výhodou poctivého včelího vosku bez dalších přísad je netoxičnost. Je možné jej i sníst a často je používán i v potravinářství (o včelím vosku více zde)

Do hlavní nabídky pokračujte zde.

Rozšíření nabídky o máčené svíčky ze včelího vosku dlouhé 28 cm

Na e-shopu Sochorskýmlýn.cz jsme rozšířili nabídku produktů o 28 cm dlouhé máčené svíčky ze včelího vosku (zde). Svíčky se prodávají v páru jako jeden kus výrobku. Doba hoření jedné svíčky z páru je 4,5+ hodiny. Po domluvě je možné rozšířit dobu hoření až na 5+ hodin. Tloušťka svíčky u paty dosahuje cca 1,25 cm. Svíčky jsou k dispozici v dárkovém balení převázané dekorativní mašlí hned v několika barevných variantách (viz. obrázková galerie).

Tento výrobek jsme se rozhodli vyrábět na základě poptávky, která vzešla z článku uveřejněném na partnerském blogu (více zde). Jedná se tedy o zakázkovou výrobu na míru požadavkům zákazníků. Zároveň tím e-shop postupně rozšiřujeme o další nové výrobky. 

Pokračujeme tak v dlouho trvající rodinné tradici chovu včel a zpracování včelích produktů včetně včelího vosku, která na Sochorském mlýně na Příbramsku trvá nepřetržitě již bezmála 100 let (více zde)

Řemeslná výroba našich svíček je výhradně ruční výroba. Tyto svíčky ze včelího vosku tak vyrábíme vyrábí formou máčení v rozehřáté voskové lázni. 

Více o včelím vosku můžete najít na našem e-shopu (zde) nebo na wikipedii (zde).

 

Dortové svíčky ze včelího vosku alias narozeninové svíčky vhodné na oslavy

Rozšiřujeme nabídku e-shopu Sochorskýmlýn.cz jsme nově zařadili dortové svíčky ze včelího vosku (zde) známé také jako narozeninové svíčky ze včelího vosku.

Doba hoření

Doba hoření dortových svíček je cca 10-15 minut. Stékavost je minimální. Celková délka svíčky včetně knotku je 8 cm. Délka voskované části je 7 cm, z čehož jeden centimetr je určený k zapíchnutí do dortu. Včelí vosk zbylý po vyhoření je možné přečistit a dále použít. V tom je krása včelího vosku. 

Použití dortových svíček a potravinová bezpečnost

Dortové svíčky ze včelího vosku jsou zejména vhodně k umístění či chcete-li zapíchnutí do dortu a dalšího slaného či sladkého pečiva nebo jiných potravin.

Svíčky jsou vyrobené z přírodního včelího vosku, který neprochází žádnou chemickou úpravou. Jedinou úpravou, kterou vosk před výrobou svíček prochází je opakované čištění roztavením v čisté vodě nebo mechanickou filtrací.

Včelí vosk je přírodní materiál vzniklý stavební činností včel medonosných. Je bezpečný k použití v potravinářství a dokonce pro něj existuje označení přídatné látky E901.

Při případném stečení vosku do potraviny proto nehrozí kontaminace. To se Vám však s našimi svíčkami s vysokou pravděpodobností nestane.

Více informací o včelím vosku čtěte (zde).

Oslavy s dortovými svíčkami

Dortové svíčky ze včelího jsou vhodné pro oslavy jakéhokoli druhu. Narozeniny, svátky nebo další druhy oslav a společenských akcí. Prodáváme je v balení po 10 kusech.

 

Spouštíme e-shop Sochorskýmlýn.cz na prodej svíček ze včelího vosku

Dobrý den, Vážení návštěvníci,

dnem 4.10.2022 spouštíme do ostrého provozu e-shop Sochorskýmlýn.cz navazující na dlouhou rodinnou tradici produkce včelích a dalších produktů na Sochorském mlýně nedaleko od Příbrami. Jako základní informace o historii, na kterou činností na tomto e-shopu navazujeme, se můžete podívat do záložky "Příběh Sochorského mlýna" (zde).

V první fázi po spuštění e-shopu navážeme jednak na dlouhou tradici včelařství a zpracování včelího vosku, ale také na předchozí pokusy o rozjezd podnikání nejen s prodejem včelích produktů. První naše pokusy se zaměřily na svíčky ze včelího vosku, které jsme zkoušeli prodávat při stánkovém prodeji po nedalekých řemeslných trzích (psáno zde i zde zde). 

V základní nabídce při spuštění e-shopu je čtyři druhy svíček ze včelího vosku. Jsou to:

1) máčené svíčky ze včelího vosku o délce 20 cm spojené knotkem s dobou hoření 3 hodina každá (zde).

2) Dále máme v nabídce plovoucí svíčky ze včelího vosku s dobou hoření cca 40-60 minut (zde).

3) Jehlan - svíčka ze včelího vosku s dobou hoření až 14 hodin (zde).

4) Válec - svíčka ze včelího vosku s výškou 6 cm a dobou hoření až 6 hodin (zde)

5) Dále pak nabízíme cihličky ze včelího vosku o hmotnosti 50 gramů (zde).

a dále ještě dárková balení ke zmíněným výrobkům. O další produkty budeme e-shop v čase postupně rozšiřovat. 

 

Děkujeme za návštěvu.

S úctou Sochorský mlýn.

 

 

 

 

4 položek celkem
Zpět do obchodu